Littelfuse Inc. LCFE201202A900TG
Part No.:
LCFE201202A900TG
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Common Mode Chokes
Package:
0805 (2012 Metric), 6 Lead
Datasheet:
LCFE201202A900TG.pdf
Description:
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD ESD
Shipping
LCFE201202A900TG Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 6 Lead
Filter Type:
Signal Line
Number of Lines:
2
Impedance @ Frequency:
90 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
DC Resistance (DCR) (Max):
100mA
Voltage Rating - DC:
4Ohm
Voltage Rating - AC:
5V
Operating Temperature:
Ratings:
-40°C ~ 85°C