Siemens LCE04C804480A
Part No.:
LCE04C804480A
Datasheet:
LCE04C804480A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,8NC,4NO
Shipping
LCE04C804480A Specifications
Coil Voltage:
460 ~ 480VAC
Contact Form:
12PST-4NO/8NC (4 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C