Siemens LCE04C800480A
Part No.:
LCE04C800480A
Datasheet:
LCE04C800480A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,8NC,0NO
Shipping
LCE04C800480A Specifications
Coil Voltage:
460 ~ 480VAC
Contact Form:
18PST-10NO/8NC (10 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C