Siemens LCE04C704347A
Part No.:
LCE04C704347A
Datasheet:
LCE04C704347A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,7NC,4NO
Shipping
LCE04C704347A Specifications
Coil Voltage:
347VAC
Contact Form:
11PST-4NO/7NC (4 Form A, 7 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
294.95 VAC