Siemens LCE04C703240A
Part No.:
LCE04C703240A
Datasheet:
LCE04C703240A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,7NC,3NO
Shipping
LCE04C703240A Specifications
Coil Voltage:
230 ~ 240VAC
Contact Form:
10PST-3NO/7NC (3 Form A, 7 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C