Siemens LCE04C604208A
Part No.:
LCE04C604208A
Datasheet:
LCE04C604208A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,6NC,4NO
Shipping
LCE04C604208A Specifications
Coil Voltage:
200 ~ 208VAC
Contact Form:
10PST-4NO/6NC (4 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C