Siemens LCE04C505277A
Part No.:
LCE04C505277A
Datasheet:
LCE04C505277A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,5NC,5NO
Shipping
LCE04C505277A Specifications
Coil Voltage:
277VAC
Contact Form:
10PST-5NO/5NC (5 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
235.45 VAC