Siemens LCE04C504208A
Part No.:
LCE04C504208A
Datasheet:
LCE04C504208A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,5NC,4NO
Shipping
LCE04C504208A Specifications
Coil Voltage:
200 ~ 208VAC
Contact Form:
9PST-4NO/5NC (4 Form A, 5 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C