Siemens LCE04C408480A
Part No.:
LCE04C408480A
Datasheet:
LCE04C408480A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,4NC,8NO
Shipping
LCE04C408480A Specifications
Coil Voltage:
460 ~ 480VAC
Contact Form:
12PST-8NO/4NC (8 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C