Siemens LCE04C407480A
Part No.:
LCE04C407480A
Datasheet:
LCE04C407480A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,4NC,7NO
Shipping
LCE04C407480A Specifications
Coil Voltage:
460 ~ 480VAC
Contact Form:
11PST-7NO/4NC (7 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C