Siemens LCE04C404277A
Part No.:
LCE04C404277A
Datasheet:
LCE04C404277A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,4NC,4NO
Shipping
LCE04C404277A Specifications
Coil Voltage:
277VAC
Contact Form:
8PST-4NO/4NC (4 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
235.45 VAC