Siemens LCE04C307347A
Part No.:
LCE04C307347A
Datasheet:
LCE04C307347A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NC,7NO
Shipping
LCE04C307347A Specifications
Coil Voltage:
347VAC
Contact Form:
10PST-7NO/3NC (7 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
294.95 VAC