Siemens LCE04C307240A
Part No.:
LCE04C307240A
Datasheet:
LCE04C307240A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NC,7NO
Shipping
LCE04C307240A Specifications
Coil Voltage:
230 ~ 240VAC
Contact Form:
10PST-7NO/3NC (7 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C