Siemens LCE04C209277A
Part No.:
LCE04C209277A
Datasheet:
LCE04C209277A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,2NC,9NO
Shipping
LCE04C209277A Specifications
Coil Voltage:
277VAC
Contact Form:
11PST-9NO/2NC (9 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
235.45 VAC