Siemens LCE04C208240A
Part No.:
LCE04C208240A
Datasheet:
LCE04C208240A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,2NC,8NO
Shipping
LCE04C208240A Specifications
Series:
Class LC
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
230 ~ 240VAC
Contact Form:
10PST-8NO/2NC (8 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C