Siemens LCE04C206480A
Part No.:
LCE04C206480A
Datasheet:
LCE04C206480A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,2NC,6NO
Shipping
LCE04C206480A Specifications
Coil Voltage:
460 ~ 480VAC
Contact Form:
8PST-6NO/2NC (6 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C