Siemens LCE04C010480A
Part No.:
LCE04C010480A
Datasheet:
LCE04C010480A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,0NC,10N
Shipping
LCE04C010480A Specifications
Coil Voltage:
460 ~ 480VAC
Contact Form:
10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C