Siemens LCE04C009240A
Part No.:
LCE04C009240A
Datasheet:
LCE04C009240A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,0NC,9NO
Shipping
LCE04C009240A Specifications
Coil Voltage:
230 ~ 240VAC
Contact Form:
9PST-NO (9 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C