Siemens LCE02C804208A
Part No.:
LCE02C804208A
Datasheet:
LCE02C804208A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,8NC,4NO
Shipping
LCE02C804208A Specifications
Coil Voltage:
200 ~ 208VAC
Contact Form:
12PST-4NO/8NC (4 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C