Siemens LCE02C803240A
Part No.:
LCE02C803240A
Datasheet:
LCE02C803240A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,8NC,3NO
Shipping
LCE02C803240A Specifications
Coil Voltage:
230 ~ 240VAC
Contact Form:
11PST-3NO/8NC (3 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C