Siemens LCE02C802347A
Part No.:
LCE02C802347A
Datasheet:
LCE02C802347A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,8NC,2NO
Shipping
LCE02C802347A Specifications
Coil Voltage:
347VAC
Contact Form:
10PST-2NO/8NC (2 Form A, 8 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
294.95 VAC