Siemens LCE02C606347A
Part No.:
LCE02C606347A
Datasheet:
LCE02C606347A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,6NC,6NO
Shipping
LCE02C606347A Specifications
Coil Voltage:
347VAC
Contact Form:
12PST-6NO/6NC (6 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C
Must Operate Voltage:
294.95 VAC