Siemens LCE02C606240A
Part No.:
LCE02C606240A
Datasheet:
LCE02C606240A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,6NC,6NO
Shipping
LCE02C606240A Specifications
Coil Voltage:
230 ~ 240VAC
Contact Form:
12PST-6NO/6NC (6 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C