Siemens LCE02C605480A
Part No.:
LCE02C605480A
Datasheet:
LCE02C605480A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,6NC,5NO
Shipping
LCE02C605480A Specifications
Coil Voltage:
460 ~ 480VAC
Contact Form:
11PST-5NO/6NC (5 Form A, 6 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C