Siemens LCE02C408120A
Part No.:
LCE02C408120A
Datasheet:
LCE02C408120A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,4NC,8NO
Shipping
LCE02C408120A Specifications
Coil Voltage:
115 ~ 120VAC
Contact Form:
12PST-8NO/4NC (8 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C