Siemens LCE02C406120A
Part No.:
LCE02C406120A
Datasheet:
LCE02C406120A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,4NC,6NO
Shipping
LCE02C406120A Specifications
Coil Voltage:
115 ~ 120VAC
Contact Form:
10PST-6NO/4NC (6 Form A, 4 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C