Siemens LCE02C308240A
Part No.:
LCE02C308240A
Datasheet:
LCE02C308240A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,3NC,8NO
Shipping
LCE02C308240A Specifications
Coil Voltage:
230 ~ 240VAC
Contact Form:
11PST-8NO/3NC (8 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C