Siemens LCE02C210208A
Part No.:
LCE02C210208A
Datasheet:
LCE02C210208A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,2NC,10N
Shipping
LCE02C210208A Specifications
Coil Voltage:
200 ~ 208VAC
Contact Form:
13PST-11NO/2NC (11 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C