Siemens LCE02C209120A
Part No.:
LCE02C209120A
Datasheet:
LCE02C209120A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,2NC,9NO
Shipping
LCE02C209120A Specifications
Series:
Class LC
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
115 ~ 120VAC
Contact Form:
11PST-9NO/2NC (9 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C