Siemens LCE02C208480A
Part No.:
LCE02C208480A
Datasheet:
LCE02C208480A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,2NC,8NO
Shipping
LCE02C208480A Specifications
Coil Voltage:
460 ~ 480VAC
Contact Form:
10PST-8NO/2NC (8 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C