Siemens LCE02C110480A
Part No.:
LCE02C110480A
Datasheet:
LCE02C110480A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,1NC,10N
Shipping
LCE02C110480A Specifications
Coil Voltage:
460 ~ 480VAC
Contact Form:
11PST-10NO/1NC (10 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C