Siemens LCE02C012208A
Part No.:
LCE02C012208A
Datasheet:
LCE02C012208A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,0NC,12N
Shipping
LCE02C012208A Specifications
Coil Voltage:
200 ~ 208VAC
Contact Form:
12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C