Siemens LCE02C011208A
Part No.:
LCE02C011208A
Datasheet:
LCE02C011208A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,0NC,11N
Shipping
LCE02C011208A Specifications
Series:
Class LC
Packaging:
Bulk
Coil Voltage:
200 ~ 208VAC
Contact Form:
11PST-NO (11 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C