Siemens LCE02C011120A
Part No.:
LCE02C011120A
Datasheet:
LCE02C011120A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N12,30A,0NC,11N
Shipping
LCE02C011120A Specifications
Packaging:
Box
Coil Voltage:
115 ~ 120VAC
Contact Form:
11PST-NO (11 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C