Siemens LCE01C004120A
Part No.:
LCE01C004120A
Datasheet:
LCE01C004120A.pdf
Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,0NC,4NO,
Shipping
LCE01C004120A Specifications
Packaging:
Box
Coil Voltage:
115 ~ 120VAC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
30 A
Switching Voltage:
600VAC - Max
Operating Temperature:
-25°C ~ 40°C