Cosel USA, Inc. LCA10SA-5-Y
Part No.:
LCA10SA-5-Y
Datasheet:
LCA10SA-5-Y.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 10W
Shipping
LCA10SA-5-Y Specifications
Series:
LCA (10W)
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC, 110 ~ 170 VDC
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output 1:
2 A
Power (Watts):
10W
Voltage - Isolation:
2 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
3.70" L x 1.93" W x 0.59" H (94.0mm x 49.0mm x 15.0mm)