Cosel USA, Inc. LCA100S-5-SNG
Part No.:
LCA100S-5-SNG
Datasheet:
LCA100S-5-SNG.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 100W
Shipping
LCA100S-5-SNG Specifications
Series:
LCA (100W)
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC, 110 ~ 170 VDC
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output 1:
20 A
Power (Watts):
100W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
8.74" L x 2.44" W x 1.18" H (222.0mm x 62.0mm x 30.0mm)