Cosel USA, Inc. LCA100S-24-CH
Part No.:
LCA100S-24-CH
Datasheet:
LCA100S-24-CH.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 103W
Shipping
LCA100S-24-CH Specifications
Series:
LCA (100W)
Voltage - Input:
85 ~ 132 VAC, 110 ~ 170 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
4.3 A
Power (Watts):
103W
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
8.74" L x 2.44" W x 1.18" H (222.0mm x 62.0mm x 30.0mm)