Panasonic Industrial Automation Sales LC4H-R4-DC24V
Part No.:
LC4H-R4-DC24V
Datasheet:
LC4H-R4-DC24V.pdf
Description:
COUNTER LCD 4 CHAR 12-24V PNL MT
Shipping
LC4H-R4-DC24V Specifications
Count Rate:
30Hz, 5kHz
Voltage - Supply:
12 ~ 24VDC
Panel Cutout Dimensions:
Square - 45.00mm x 45.00mm
Mounting Type:
Panel Mount
Termination Style:
Plug In, 11 Pin (Octal)