Panasonic Industrial Automation Sales LC4H-R4-AC240VS
Part No.:
LC4H-R4-AC240VS
Manufacturer:
Panasonic Industrial Automation Sales
Category:
Counters, Hour Meters
Package:
Datasheet:
LC4H-R4-AC240VS.pdf
Description:
COUNTER LCD 4 CHAR 100-240V PNL
Shipping
LC4H-R4-AC240VS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
LC4H
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Preset
Operating Mode:
Up, Down, Command, Individual, Quadrature
Count Rate:
30Hz, 5kHz
Time Format:
Number of Characters Per Row:
4, 4
Display Type:
LCD - Dual Color Characters, Backlight
Display Characters - Height:
Input Type:
No Voltage
Output Type:
Relay
Voltage - Supply:
100 ~ 240VAC
Reset:
External, Front Panel
Panel Cutout Dimensions:
Square - 45.00mm x 45.00mm