Panasonic Industrial Automation Sales LC2H-F-FV-30
Part No.:
LC2H-F-FV-30
Manufacturer:
Panasonic Industrial Automation Sales
Category:
Counters, Hour Meters
Package:
Datasheet:
LC2H-F-FV-30.pdf
Description:
COUNTER LCD 8 CHAR PANEL MOUNT
Shipping
LC2H-F-FV-30 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
LC2H
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Totalizer
Operating Mode:
Up
Count Rate:
30Hz
Time Format:
Number of Characters Per Row:
8
Display Type:
LCD - Black Characters
Display Characters - Height:
0.343" (8.70mm)
Input Type:
Voltage
Output Type:
Voltage - Supply:
None Required (Battery Included)
Reset:
External, Front Panel
Panel Cutout Dimensions:
Rectangular - 45.00mm x 22.20mm