Schneider Electric LC2D18F7
Part No.:
LC2D18F7
Datasheet:
LC2D18F7.pdf
Description:
TESYS3P REVERS CTR18A AC3 9KW110
Shipping
LC2D18F7 Specifications
Coil Voltage:
110VAC
Contact Rating (Current):
18 A
Switching Voltage:
690VAC, 300VDC - Max
Features:
Auxiliary Contacts
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
88 VAC
Must Release Voltage:
33 VAC