Schneider Electric LC2D150Q7
Part No.:
LC2D150Q7
Datasheet:
LC2D150Q7.pdf
Shipping
LC2D150Q7 Specifications
Coil Voltage:
380VAC
Contact Rating (Current):
150 A
Switching Voltage:
1000VAC, 300VDC - Max
Features:
Auxiliary Contacts, Diode
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
304 VAC
Must Release Voltage:
114 VAC