Schneider Electric LC2D150M7
Part No.:
LC2D150M7
Datasheet:
LC2D150M7.pdf
Shipping
LC2D150M7 Specifications
Coil Voltage:
220VAC
Contact Rating (Current):
150 A
Switching Voltage:
1000VAC, 300VDC - Max
Features:
Auxiliary Contacts, Diode
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
176 VAC
Must Release Voltage:
66 VAC