Schneider Electric LC2D150F7
Part No.:
LC2D150F7
Datasheet:
LC2D150F7.pdf
Shipping
LC2D150F7 Specifications
Coil Voltage:
110VAC
Contact Rating (Current):
150 A
Switching Voltage:
1000VAC, 300VDC - Max
Features:
Auxiliary Contacts, Diode
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
88 VAC
Must Release Voltage:
33 VAC