Schneider Electric LC2D150BD
Part No.:
LC2D150BD
Datasheet:
LC2D150BD.pdf
Shipping
LC2D150BD Specifications
Coil Voltage:
24VDC
Contact Rating (Current):
150 A
Switching Voltage:
1000VAC, 300VDC - Max
Features:
Auxiliary Contacts
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
18 VDC
Must Release Voltage:
3.6 VDC