Schneider Electric LC1G400BEEA
Part No.:
LC1G400BEEA
Datasheet:
LC1G400BEEA.pdf
Description:
CONTACTORTESYSGIGA400 3P ADV 24-
Shipping
LC1G400BEEA Specifications
Series:
TeSys Giga
Mounting Type:
Chassis Mount
Coil Voltage:
24 ~ 48VAC/DC
Contact Rating (Current):
400 A
Switching Voltage:
1000VAC, 460VDC - Max
Termination Style:
Spring Terminal
Operating Temperature:
-25°C ~ 60°C