Schneider Electric LC1G330EHEN
Part No.:
LC1G330EHEN
Datasheet:
LC1G330EHEN.pdf
Description:
CONTACTORTESYSGIGA330 3P STD48-1
Shipping
LC1G330EHEN Specifications
Series:
TeSys Giga
Mounting Type:
Chassis Mount
Coil Voltage:
48 ~ 130VAC/DC
Contact Rating (Current):
330 A
Switching Voltage:
1000VAC, 460VDC - Max
Termination Style:
Box Lug
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C