Schneider Electric LC1DT60AU7
Part No.:
LC1DT60AU7
Datasheet:
LC1DT60AU7.pdf
Description:
TESYS 4 POLE EVLK CTR AC1 415V 6
Shipping
LC1DT60AU7 Specifications
Coil Voltage:
240VAC
Contact Form:
4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current):
60 A
Switching Voltage:
690VAC, 300VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
192 VAC
Must Release Voltage:
72 VAC