Schneider Electric LC1D80V7
Part No.:
LC1D80V7
Datasheet:
LC1D80V7.pdf
Description:
CONTACTOR
Shipping
LC1D80V7 Specifications
Coil Voltage:
400VAC
Contact Rating (Current):
80 A
Switching Voltage:
690VAC, 300VDC - Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 70°C
Must Operate Voltage:
340 VAC
Must Release Voltage:
120 VAC